BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TASFIYE KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Tasfiye Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Tasfiye Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek için çok önemlidir. Ancak uzun bir çallıkışma hasetnden sonrasında, tamburun zarfında mütebaki beton sertleşerek başarımı ve verimliliği menfi etkileyebilir. Korkmayın beton muhariplar! Özkimsan Uran Kimyasalları cephaneliğinizde çetinlü bir silah sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak ruhlu bir şekilde temizlenmesini aralıkştırıyor, infaz sürecini, emniyet hususlarını ve problemsiz ve kapsamlı bir temizlik deneyimi derunin yararlı ipuçlarını teferruatlı olarak ele kırmızııyor.

Düşmanınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara neden olur:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun mevzun dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma kalitesini ve kıvamını etkileyebilir.
Artan Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz bırakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve sair dahili birlikteşenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara hız harisabilir.
Hijyen Kasavetları: Artık beton bakteri ve diğer mikroorganizmaları çitndırabilir ve mutabık şekilde temizlenmezse potansiyel dirimlik riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Bakımında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin yürekindeki kurumuş beton lafıntılarını kesmek kucakin özel olarak tasarlanmış yoğunlaştırılmış bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün hakkında vukuf verirken Emniyet Malumat Formuna (SDS) çıbanvurmanın önemli önem taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyevi deşimi, potansiyel tehlikeler ve güvenli kullanım prosedürleri için kapsamlı ayrıntılar sunar. SDS ayrıca OK-103'ün mukannen karıştırıcı malzemelerde veya sınırlı çmerhale koşullarında kullanılmasına ilgili sınırlamaları da belirtecektir.

Muharebeye Hazırlanmak: Temizlemeden Önce Nazarıitibar Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce gerekli aletlere malik evetğunuzdan güvenli olun, emniyetliğe öncelik verin ve çdüzenışma düzlükınızı hazırlayın:

Önce Emniyet: OK-103 muhtemelen katı kimyasallar sineerir. Her vakit ellik, gzat, alakalı kimyasallara makul teneffüs takımı ve koruyucu kıyafet kabil akla yatkın Zatî Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Meydanı: Dumana maruz kalmayı en aza indirmek bağırsakin sağlıklı havalandırılan bir saha seçin. Mümkünse yıldızlı havada çallıkışmak idealdir.
Kez Kaynağı: Mikseri temizledikten sonra durulamak yürekin müheyya bir akarsu kaynağı bulundurun.
Aletler: Muhteşem beton parçalarını çıkarmak midein kazıyıcı yahut macun bıçağı kabilinden aletler, fırçalamak bâtınin bek fırçalar ve silmek bâtınin bezler toplayın.
Tabancaınızı Seçmek: Kılgı Yöntemleri

OK-103 yalın kat bir müracaat süreci sunar:

Aracısız Uygulama: Sıkışık konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü aracısız etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Tay kapsama düzlükı sağlamlayın.
Seyreltme: Elan geniş alanlar yahut elan azca şiddetli birikmeler karınin OK-103, üreticinin talimatlarına göre kez ile seyreltilebilir. Henüz güzel istila derunin seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça yahut püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Sanatı: Kadem Etap Kılavuz

OK-103 kullanılarak meydana getirilen temizleme medarımaişetleminin dökümü bayağıda verilmiştir:

Hazırlık: Çdüzenışma sahaını temizleyin, elverişli havalandırmayı sağlayın ve KKD'nizi giyin.
Koca Parçelemkların Kaldırılması (İsteğe Bentlı): OK-103'ü uygulamadan önce, var ise muhteşem kurumuş beton parçalarını çıkarmak ciğerin bir hakyıcı veya macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine nazaran tercih ettiğiniz aplikasyon yöntemini (doğrudan yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen müddet süresince sihrini göstermesine cevaz verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun sözınlığına rabıtlı olarak bileğişebilir.
Karıştırma (İsteğe Demetlı): İnatçı alanlar muhtevain, çözeltinin beklemesine ruhsat verdikten sonra yüzeyi belli belirsizçe çalkalamak için kızgın bir fırça kullanın. Bu, beton kalıntısının gevşemesine yardımcı olur.
Hafriyatma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonra yumuşamış malzemeyi çıkarmak sinein hakyıcı ve fırça kullanın. Aheste kaplamalı alanlar ciğerin bu hamleı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonrasında, OK-103 kalıntılarını ve gevşemiş beton parçbiberliklarını yok etmek sinein karıştırıcı tamburunun hepsinı harbi suyla adamakıllı durulayın.
Son Araştırma: Bütün beton lafıntılarının temizlendiğinden emin cereyan etmek sinein son bir görsel yoklama binan. Yeniden kullanmadan önce mikserin büsbütün kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Uygun değer Başarım İçin Hizmetını Mizan

Organize öldürme: Beton mikseriniz ciğerin rabıtalı bir ismet rutini vüruttirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek dâhilin her kullanımdan sonrasında temizleyin.
Suyla Durulama: Bir projeden sonrasında dahi kullanımdan sonrasında Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur içinde sertleşmesini önlemeye yardımcı kabil.
Üreticinin Önerileri:

Report this page